• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Co do płytek ceramicznych i gresowych czyli odświeżanie wnętrza

 

armatura i glazuraMinęły już czasy, kiedy w łazienkach znajdowały się jedynie najpotrzebniejsze sprzęty i kosmetyki. Dzisiejsze możliwości dają nieskończone ilości kombinacji aranżacyjnych, dzięki którym możemy wyczarować w przestrzeni naszych łazienek dokładnie taki styl, jakiego oczekujemy. Jeszcze do niedawna dekorowanie łazienki uznawane było za przejaw absolutnego snobizmu, jednak dzisiaj możemy się już cieszyć mnogością dodatków, akcesoriów i elementów wyposażeniowych, dzięki którym łazienka nie musi służyć jedynie do podstawowych czynności higienicznych, ale może przekształcić się w domowe spa czy saunę.

Jako, że zwykle chcąc odświeżyć wizualnie wnętrze sięgamy po ozdobne elementy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobne rozwiązania zastosować w przestrzeni łazienki, zwłaszcza, że producenci glazury, terakoty oraz armatury dają nam zielone światło. Manipulowanie dodatkami może być fantastyczną zabawą dla wszystkich tych, którzy nie lubią rutyny. Jako, że podążanie za trendami wcale nie musi oznaczać skuwania płytek ceramicznych co roku i wymieniania ich na rzecz nowoczesnych wzorów czy kolorów, warto zainwestować w dobre płytki gresowe, płytki ceramiczne czy terakotę o prostych kształtach, standardowych formatach i stonowanych kolorach. Monochromatyczna glazura sprawdzi się wszędzie tam, gdzie łazienka jest niewielka i potrzebuje odpowiedniego oświetlenia i optycznego ?wsparcia?. Gładkie ściany, choć z pozoru wydają się nudne i mdłe, mogą stanowić znakomitą przestrzeń aranżacyjną i podłoże do wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych. Jedyne,co może nas ograniczać, to własna wyobraźnia oraz zasobność portfela, ewentualnie też powierzchnia do zagospodarowania. Jak okazuje się jednak w praktyce, nawet pojedynczy detal może doskonale sprawdzić się jako element przełamujący standardowość wnętrza. Nie ma znaczenia czy będzie to nietypowa mydelniczka, nonszalancko przewieszony ręcznik czy oryginalne lustro ? jeżeli będzie odpowiednio wyeksponowane i dopasowane do charakteru łazienki, będzie doskonałym i atrakcyjnym wizualnie gadżetem.

W jaki sposób możemy jednak w maksymalnie prosty sposób przemienić wizerunek naszej łazienki? Zastąpić nudne akcesoria nowymi. Jeżeli dysponujemy prysznicem bez plastikowej czy szklanej kabiny, zacząć możemy od zmiany zasłony prysznicowej. Jako, że tego typu element jest niezwykle tani, możemy zmieniać go w zależności od kaprysów zwłaszcza, że producenci zasłon proponują niezwykle ciekawe motywy i oryginalne wzory. Ozdobą łazienki mogą być nawet najprostsze zaczepy do kotary zwłaszcza, że w sklepach znajdują się już nietypowe kółeczka w różnych kolorach. Wybierając lustro łazienkowe zwykle decydujemy się na prostą płytę. Takie rozwiązanie może być dobre wtedy, kiedy w pomieszczeniu łazienkowym pojawia się nagromadzenie przedmiotów, kolorów czy wzorów, jeżeli jednak zależy nam na skoncentrowaniu uwagi na jednym z detali, możemy pokusić się o zaopatrzenie się w lustro z ozdobną ramą. W zależności od stylu, w jakim mamy zamiar utrzymać naszą łazienkę, możemy zdecydować się na prostą ramę w intensywnym kolorze albo wręcz przeciwnie- postawić na barokowe motywy. Najprostszym sposobem na odświeżenie przestrzeni naszej łazienki jest...zakup dywanika. Za kilkanaście złotych możemy więc pozyskać element, który będzie stanowił centrum naszej łazienki i odniesienie do pozostałych dodatków. Dzięki współczesnym producentom możemy kupić zarówno pojedyncze dywany, jak i całe zestawy, w skład których wchodzą zwykle większe dywaniki pod wannę lub prysznic, mniejsze dywaniki dopasowane do kształtu muszli oraz pokrowce na deskę sedesową. Wybierać możemy spośród mnogości wzorów, kolorów i motywów, które są nadrukowane na ich powierzchni. Takie cechy charakteryzują zresztą nie tylko dywany, ale także wspomniane wcześniej płytki. Pod adresem http://www.plytki-lazienkowe.com/gres/polerowany-czy-nieszkliwiony możemy znaleźć przykłady nowoczesnych płytek, które są w polskich domach bardzo popularne przede wszystkim w ostatnich latach.

Dobrze dobierać jednak dywaniki pod kolor glazury zwłaszcza, że płytki gresowe czy ceramiczne zwykle są naszym punktem odniesienia. Według jednej z zasady powinno się dopasowywać dywany pod płytki gresowe i ceramiczne właśnie, według drugiej z kolei dywany powinny kontrastować z kolorem ścian i podłóg w łazience. To, które rozwiązanie wybierzemy jest już zależne tylko i wyłącznie od nas i naszych indywidualnych upodobań.