• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Podmiejskie inwestycje deweloperskie kuszą mieszkańców

 

nowoczesne i stylowe wnętrzeZe względu na to, że coraz więcej czasu spędzamy aktywnie i zależy nam na życiu w miejscu posiadającym przyjemne otoczenie, zdecydowanie mniej chętnie wybieramy przestrzenie miejskie, w których moglibyśmy spędzić całe swoje życie. Strefy podmiejskie kuszą, podobnie zresztą jak deweloperzy, którym zależy na tym, aby ich inwestycje cieszyły się jak największym wzięciem odbiorców, niezależnie od ich wieku oraz stylu życia. Tereny zielone i dawne grunty rolne znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie wielkich aglomeracji od kilkudziesięciu lat stają się doskonałym miejscem do życia w przypadku krajów Zachodu, w Polsce zainteresowanie takimi miejscami zauważalne jest dopiero od kilku lat, jednak wydaje się, że z roku na rok tego typu inwestycji będzie przebywać.

 

Ze względu na to, że miasta stają się coraz bardziej ciasne, zakorkowane i mniej przytulne, ich mieszkańcy zdecydowanie bardziej wolą szukać domów i mieszkań na ich obrzeżach oraz pobliskich miejscowościach, woląc zdecydowanie dojeżdżać do pracy lub korzystać z miejskich uroków bez konieczności życia na stałe w wielkim skupisku ludzi. Mieszkania z płyty są coraz mniej atrakcyjne, przede wszystkim dlatego, że stają się coraz starsze, ich standard nie odpowiada nowoczesnym oczekiwaniom, a cena nie wydaje się być atrakcyjna dla potencjalnych kupców. Zabudowania deweloperskie okazują się więc być doskonałą konkurencją, przyciągając rzesze chętnych potencjałem rozwojowym, przestronnością i kameralnością zabudowań. Przykładem takich zabiegów jest bez wątpienia Poznań, który systematycznie zwiększa swoją objętość, i w którym inwestycje rozrastają się jak grzyby po deszczu. Przykładem atrakcyjnych obiektów, cieszących się ogromnym zainteresowaniem, są przede wszystkim mieszkania w Mosinie, zamknięte w przestrzeni osiedla o przyjemnej nazwie, Słoneczne Zacisze. Ze względu na to, że Mosina mieści się 20km od ścisłego centrum Poznania i posiada dostęp do wszelkich największych węzłów komunikacyjnych, staje się miejscowością, mającą ogromny potencjał. Dlaczego jednak takie miejscowości cieszą się ogromnym wzięciem? Przede wszystkim dlatego, że kuszą odbiorców zielenią i świeżym powietrzem.

zabudowa podmiejskaMiasta stają się coraz bardziej przepełnione i zakorkowane, przez co nie tylko stają się mniej bezpieczne, ale i nie pozwalają na spokojne zakładanie rodzin, co ? jak się okazuje ? jest niezwykle ważne w przypadku młodych małżeństw i rodzin z dziećmi. Wiadomo, że młodzi ludzie zdecydowanie częściej korzystają z miejskiego potencjału, jakim są bez wątpienia instytucje kulturalne, centra handlowe i parki rozrywki, jednak w przypadku osiedli podmiejskich nie ma konieczności rezygnowania z czegokolwiek, ponieważ swobodny dojazd do dużej aglomeracji nie utrudnia w żadnym stopniu czerpania pełnymi garściami z jej oferty. W przypadku gminy Mosina elementami przyciągającymi zainteresowanie mieszkańców jest bez wątpienia zaplecze naturalne w postaci Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Dostępność jezior, lasów, ścieżek rowerowych, ośrodków jeździeckich i agroturystycznych sprawia, że zdecydowanie szybciej regeneruje się siły po ciężkim dniu w pracy czy codziennych obowiązkach. Wiadomo oczywiście, że mieszkania w Mosinie to nie tylko nie jedyne osiedle, które w ostatnich latach powstało na bliskim obszarze stolicy Wielkopolski, ale także jedna z wielu inwestycji, która stanowi spójną całość, nie oderwaną zupełnie od przestrzeni zewnętrznej. Od dawna deweloperzy dostrzegli ogromny potencjał w tworzeniu całego konglomeratu, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość zamieszkania w bezpiecznej enklawie, będącej niejednokrotnie obszarem samowystarczalnym. W pobliżu takich miejsc zlokalizowane są nie tylko największe węzły komunikacyjne, takie jak chociażby węzły autostradowe czy punkty przesiadkowe, ale także wszelkiego rodzaju sklepy, instytucje publiczne, przedszkola, szkoły, place zabaw, boiska sportowe, szpitale, przychodnie i wszystko to, co niezbędne do spokojnego życia bez konieczności dostawania się każdego dnia do aglomeracji miejskich w celu zrobienia podstawowych zakupów.

Jak można byłoby scharakteryzować współczesne lokale mieszkalne budowane za miastem? Mieszkania podmiejskie posiadają kameralny charakter, co jest bez wątpienia ogromnym atutem w świecie, w którym wszyscy nastawieni są na życie w biegu, częste przeprowadzki i spłycone kontakty międzyludzkie. Od dawna bliskie relacje sąsiedzkie zanikają, sprawiając, że nie znają się nawet te osoby, które mieszkają na jednym piętrze, dokładnie naprzeciwko siebie. Nawiązywanie przyjaźni i znajomości jest też utrudnione ze względu na ogromną liczbę osób mieszkających w jednym bloku. Ze względu na to, że przestrzeń miejska sama w sobie jest hermetyczne i ograniczona, mieszkania stają się coraz mniejsze, dzięki czemu możliwe jest zmieszczenie maksymalnej ilości osób, na minimalnej powierzchni użytkowej. Nowoczesne inwestycje deweloperskie są zdecydowanie odmienne i preferują inny charakter zabudowania, przez co wszystkie obiekty są bardziej kameralne, przytulne i intymne. Każdy dom posiada swój własny ogródek oraz miejsce parkingowe, dodatkowo też wszystkie najważniejsze udogodnienia, które pozwalają na komfortowe i bezpieczne egzystowanie w atrakcyjnym otoczeniu. Dodatkowym plusem takich miejsc jest nie tylko konkurencyjna cena i dogodna lokalizacja, ale także możliwość urządzenia sobie własnego domu czy mieszkania dokładnie tak, sak się tego chce. W większości przypadków tego typu inwestycje oddawane są w stanie deweloperskim, czyli posiadają rozmieszczone tylko podstawowe instalacje, okna i zabezpieczenia antywłamaniowe, dlatego też potencjalni właściciele nie muszą martwić się o to, ze podłoga w łazience czy kuchni nie będzie odpowiadała ich gustom. Nowoczesne inwestycje odznaczają się na tle konkurencji nowoczesną i lekką konstrukcją oraz innowacyjnym podejściem do mieszkalnej architektury, przez co każdy, kto ma dosyć hałasu dużego miasta oraz regularnie powstających korków i niekończących się remontów, ma możliwość życia w spokojnym miejscu bez konieczności rezygnowania ze wszystkich atrakcji miejskich.