• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Dobrze urządzona kuchnia sercem całego domu!

nowoczesne mebleLubimy otaczać się wyjątkowymi przedmiotami, trudno się więc dziwić, że coraz chętniej inwestujemy w meble i dodatki, które tworzone są przez fachowców na specjalne zamówienie. Wiadomo oczywiście, że takie postępowanie ma dodatkowe względy praktyczne, a czasami jest niemal koniecznością, zwłaszcza, że nasze mieszkania i domy rzadko są idealnie wymiarowe. Przestrzenią, w którą wkładamy najwięcej wysiłku jest zwykle kuchnia, ponieważ należy ona do tych części mieszkalnych, która musi być dopasowana do różnorodnych gustów i potrzeb. Ze względu jednak na to, że czasami okazują się być one wyjątkowo trudne do ustalenia, projektanci i dekoratorzy mają pełne ręce roboty.

Jeszcze do niedawna zakładało się, że inwestowanie w meble kuchenne na wymiar jest działaniem zupełnie nieopłacalnym zwłaszcza, że większość potrzebnych akcesoriów znaleźć można w regularnej sprzedaży. Każdy jednak, kto próbował kiedykolwiek dopasować szafkę narożnikową do ścian mieszkania zlokalizowanego w bloku z płyty, doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak skomplikowane jest tego typu przedsięwzięcie. Chcąc zaoszczędzić sobie nerwów najczęściej rezygnujemy ze swoich marzeń o kuchni idealnej, starając się elastycznie operować tym, co już posiadamy, zamiast sprawić, że układ pomieszczenia zostanie wykorzystany w sposób maksymalny. W praktyce okazuje się jednak zwykle że za pośrednictwem standardowych rozwiązań trudno urządzić niestandardowe wnętrze. Specjaliści zachęcają do przełamywania stereotypów i odważnego urządzania pomieszczeń użytkowych, ponieważ ciągle jeszcze pokutuje opinia według której przeciętny Kowalski nie powinien aspirować do miana gwiazdy, mogącej pozwolić sobie na kaprys w postaci idealnie zaprojektowanej kuchni na wymiar. W praktyce okazuje się jednak, że to właśnie nasze małe mieszkania są prawdziwym wyzwaniem dla architektów, muszących zmieścić wszystko co niezbędne na kilku metrach kwadratowych. Warto inwestować w dobrze urządzoną kuchnię, ponieważ odpowiednio zagospodarowana i wyposażona w solidne meble na zamówienie będzie sprawdzać się w każdej sytuacji, niezależnie od tego na jaką stylistykę się zdecydujemy. Ze względu na to, że ? podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku restauracji ? stanowi ona serce naszego domu, warto dołożyć starań, aby wszyscy lokatorzy mogli się w niej czuć swobodnie.

O tym jak ważne jest posiadanie trafnej koncepcji, wokół której możliwe jest budowanie kolejnych modułów architektonicznych, podkreślają na każdym kroku specjaliści reprezentujący markę Wolsztyńskie Kuchnie, produkującą meble kuchenne już od ponad sześćdziesięciu lat. Mając świadomość tego, że przestrzeń kuchni jest dla nas czymś więcej, niż tylko powierzchnią użytkową służącą szybkiemu przygotowywaniu posiłków, projektanci starają się jak mogą, żeby każdy klient miał szansę wejść w posiadanie dokładnie takich mebli i urządzeń, o jakich zawsze marzył. W końcu to przestrzeń powinna być dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań, a nie my dopasowani do przestrzeni. Dlaczego meble kuchenne pod zabudowę są bardziej ergonomiczne i opłacalne? Przede wszystkim dlatego, że profesjonalni architekci, projektanci i dekoratorzy mają wszystkie narzędzia, które są niezbędne do sprawnego zarządzania powierzchnią użytkową. Ze względu na to, że na bieżąco sprawdzają nowe możliwości i innowacyjne rozwiązania, znacznie łatwiej adaptują nietypowe środki do skomplikowanych zazwyczaj układów pomieszczeń. Jako, że rzadko kiedy mamy świadomość nowości producenckich, ograniczamy się wyłącznie do tego, co jest nam znane i do czego mamy zaufanie. Kuchnie powinny odznaczać się maksymalną funkcjonalnością i ergonomicznością, o czym zwykle zapominamy, starając się jakość pomieścić w jednym miejscu podstawowe szafki i urządzania elektryczne. Jeżeli więc od dłuższego czasu omijamy kuchnię szerokim łukiem i rezygnujemy z gotowania i pieczenia, które było dotąd naszą życiową pasją, warto sprawdzić, czy winy za taki stan rzeczy nie ponosi nieodpowiednio urządzone wnętrze.

Trudno zakładać, że będziemy aspirować do miana mistrzów patelni, jeżeli nie jesteśmy w stanie jej znaleźć w natłoku rozmaitych naczyń i akcesoriów. Podobnie jak zawodowi kucharze posiadają meble kuchenne dostosowane do trybu ich pracy, tak samo nasze prywatne meble do kuchni powinny idealnie wpasowywać się w nasze oczekiwania. Im szybciej przygotowujemy posiłki i im łatwiej sięgamy po to, co akurat potrzebne, tym lepiej, dlatego jeżeli nie mamy pomysłu na ergonomiczne zorganizowanie przestrzeni, warto zasięgnąć porady profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak działać, żeby każdy klient czuł się usatysfakcjonowany. Pamiętajmy, że kuchnia jest miejscem, które nie jest przez nas remontowane z taką samą częstotliwością jak sypialnia czy pokój wypoczynkowy, dlatego warto dobrze się przygotować do wszelkich zmian, konsultując swoje wątpliwości z osobami, które wiedzę o projektowaniu mebli i zarządzaniu przestrzenią mają w jednym palcu i są w stanie z miejsca ocenić słabe i mocne strony posiadanego przez nas wnętrza. Paradoksalnie taka aktywność jest bardziej opłacalna, niż działanie na własną rękę, o czym można przekonać się podejmując się współpracy z fachowcami.