• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Jak urządzić dziecku bezpieczny i przytulny pokój?

 

dziecięcy pokoikPojawienie się dziecka w naszym życiu jest bardziej diametralną zmianą, niż może się nam na pierwszy rzut oka wydawać. Jego obecność nakłada na nas zarówno obowiązki, jak i również wiąże się z wieloma przyjemnościami. Bycie rodzicem to przede wszystkim dbanie o potrzeby naszej pociechy oraz sprawienie, by w przyszłości stała się ona dobrym i pracowitym człowiekiem. Aby nasze dziecko miało ku temu idealne warunki, należy sprawić mu miejsce, w którym będzie mogło bawić się i zdobywać cenną wiedzę, która przyda mu się w dorosłym życiu. Zorganizowanie pokoju dla naszego dziecka wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe. Musimy liczyć się z wieloma utrudnieniami, które napotkamy. Jak urządzić idealną sypialnię dla naszej pociechy? Czy można zrobić to szybko i stosunkowo tanio? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w poniższym artykule. Dlatego nie zwlekaj i przystąp do tej interesującej lektury.

 Jakie pokrycie ścian wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku pokoju małego dziecka będą oczywiście fototapety na ścianę ? sklep z tapetami OtoStyl.com z pewnością zapewni ci to, czego szukasz. Wystarczy odwiedzić stronę tego niesamowitego sklepu internetowego i sprawdzić, jakie oferty są do twojej dyspozycji. A jest ich naprawdę wiele. Tapety oferowane przez wspomniany sklep są wykonane z solidnych i trwałych materiałów ? stąd pewność, że sprawdzą się nawet w pokoju dziecięcym. Dlaczego warto wybrać właśnie fototapety na ścianę zamiast zwykłych tapet lub farby? Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim dlatego, że jest to opcja o wiele bardziej interesująca. Małe dziecko z pewnością będzie chciało spędzać czas w pomieszczeniu, w którym na ścianach znajdują się jego ulubione postacie z bajek czy też kolorowe widoki. Również starsze dzieci mogą być zainteresowane takim rozwiązaniem ? szczególnie nastolatkowie. Dzięki fototapetom będą oni mogli wyrazić siebie i pokazać, jakie są ich zainteresowania. Może ty także skorzystasz z tego typu pokrycia ścian w swojej sypialni? Warto bowiem dodać, że coraz częściej jest to rozwiązanie, z którego korzystają zarówno mieszkańcy domów jednorodzinnych, jak i niewielkich mieszkań czy kawalerek. Spraw więc nie tylko dzieciom, ale również sobie wspomnianą fototapetę, która nada waszym pomieszczeniom oryginalnego i innowacyjnego wyglądu.

Zabezpieczenia w pokoju małego dziecka to podstawa!

dziecięce zabawkiPamiętaj, że przede wszystkim w pokoju dziecięcym musisz zapewnić swojemu maleństwu niezbędne środki ostrożności. Na początku najlepiej będzie, jeśli dziecko będzie spało w sypialni rodziców. Zaoszczędzi wam to wielu problemów, na przykład tych, które wiążą się z nocnym wstawaniem do dziecka. Często bywa jednak tak, że nasz pokój jest tak mały, że nie ma tam nawet miejsca na wstawienie łóżeczka. Co należy wtedy zrobić? Dwudziesty pierwszy wiek przychodzi z pomocą! Wystarczy jedynie zamontować w pokoju dziecka tak zwaną elektroniczną nianię. Dzięki niej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę będziesz słyszeć i ? jeśli elektroniczna niania wyposażona jest także w kamerę ? widzieć, co dzieje się w pokoju malucha. To wspaniałe rozwiązanie dla młodych rodziców. Kiedy nasze dziecko podrośnie i nauczy się stawiać pierwsze kroki, musimy wzmocnić środki ostrożności. Niestety małe dzieci mają niesłychanie wielką tendencję do otwierania, przesuwania i podnoszenia rzeczy, których dotykać nie mogą. To samo dotyczy wchodzenia w różne miejsca. Należy więc zadbać o odpowiedni zatrzaski umieszczane na oknach i szafkach. W ten sposób małe dziecko w żaden sposób nie zagrozi swojemu życiu. Warto zabezpieczyć nie tylko pokój dziecka, ale również inne pomieszczenia w domu. Szczególnie niebezpieczna staje się okolica schodów. Najlepiej zamontować tam furtki, przez które dziecko samodzielnie nie przejdzie.

Pokój dla rodzeństwa ? jak rozwiązać taki problem?

Niekiedy zdarza się tak, że dwójka naszych pociech musi dzielić ze sobą pomieszczenie. Jak zaradzić wtedy ewentualnym sporom? W przypadku niewielkiej różnicy wieku i tej samej płci dzieci nie jest to duży problem. Wtedy bowiem dzieciaki dogadują się ze sobą najlepiej. Jeśli jednak różnica wieku jest kilkuletnia lub w pokoju mieszkają ze sobą brat z siostrą, problem staje się większy. Jakie rozwiązania zastosować? W przypadku sytuacji, w której metraż sypialni jest duży, można zastanowić się nad podzieleniem pokoju na dwie części ścianką działową. Jeśli nie jest to możliwe, można zastosować inne rozwiązanie. Jednym z nich jest użycie oddzielnej fototapety na ścianę. Pracownik sklepu z tapetami z pewnością doradzi ci, jakie materiały wybrać. Na jednej ścianie może się bowiem znaleźć motyw wybrany przez jedno dziecko i analogicznie na drugiej taka tapeta, którą wybierze druga pociecha. W ten sposób symbolicznie każde z dzieci zyska swoją przestrzeń. W takim wypadku należy oczywiście ustawić łóżka czy biurka każdego z nich po odpowiedniej stronie. Sklep http://www.otostyl.com/ oferuje ciekawe modele tapet, dlatego warto tam zajrzeć. Dzięki wygodnej stronie internetowej nie tracimy czasu i sprawnie zamawiamy produkty do domu. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale poczucie posiadania własnej przestrzeni jest dla dzieci bardzo ważne. Mogą one bawić się wspólnie i razem spędzać czas, ale czasami potrzebują również własnego kąta, w którym będą mogły się uczyć, rysować czy czytać książkę. Zapewnij więc w miarę możliwości każdemu z dzieci odpowiednią ilość miejsca tylko dla nich.

Kierując się radami, które tu znalazłeś, z pewnością uda ci się urządzić wspaniały pokój dla twojej pociechy. Pamiętaj o najważniejszych cechach, które powinien posiadać! Przede wszystkim musi być bezpieczny i przytulny oraz związany z zainteresowaniami starszego już dziecka. Będąc rodzicem stajesz przed trudnym wyzwaniem, które musisz spełniać każdego dnia. Nie zamartwiaj się jednak, ponieważ razem z odpowiedzialnością za dziecko, pojawia się także radość i spełnienie w tej dziedzinie życia. Urządzenie wymarzonego pokoju swoim pociechom to pierwszy krok do tego, by stworzyć im wspaniały dom, który z pewnością możesz im podarować. Nie zwlekaj więc ani chwili dłużej i przystąp do działania. Niewielki remont naprawdę może zdziałać cuda, jednak o tym musisz przekonać się już sam.