• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Otoczenie mieszkań

 

Dobry deweloper przed rozpoczęciem inwestycji dokładnie sprawdza teren, na którym ma w niedalekiej przyszłości powstać osiedle czy blok mieszkalny. Jak się okazuje, potrzeby potencjalnych mieszkańców mogą być naprawdę różne. Dla jednych w cenie będzie taka lokalizacja, dzięki której domownicy szybko dotrą do pracy i szkoły. Rodziny z dziećmi cenią sobie zresztą nie tylko bliskość szkół, przedszkoli i żłobków, ale również obecność terenów zielonych czy placów zabaw. Otoczenie mieszkania składa się z wielu elementów, na które deweloper musi zwrócić uwagę. Wbrew pozorom nie jest to proste, ponieważ najlepsze lokalizacje są trudno dostępne, drogie i czeka na nie wielu chętnych w kolejce. Niemniej jednak od kilku lat inwestorom udaje się kończyć inwestycje cieszące się dużym zainteresowaniem zarówno w większych, jak i w mniejszych miastach.

 

Tereny zielone dla aktywnych

 

Parki czy lasy, w otoczeniu których powstają nowe mieszkania przyciągają uwagę przede wszystkim ludzi aktywnych, lubiących przyrodę i naturalne środowisko. Mieszkania w otoczeniu innych bloków, wieżowców czy biurowców stają się z różnych względów mniej popularne. Dodatkowym atutem terenów zielonych jest mniejszy ruch samochodowy oraz świeże powietrze. Nie da się ukryć, że w takim otoczeniu chętniej uprawia się sporty i wychodzi na spacer. Tereny zielone przyciągają zarówno młode, jak i starsze osoby. Także rodziny z dziećmi. Jeśli chodzi o dobrą lokalizację mieszkania Grunwald Poznań może być sprawdzonym przykładem.

 

Nowoczesne place zabaw

 

Dla rodzin z dziećmi ważne jest także miejsce, w którym pociechy będą mogły się bezpiecznie bawić. Nowoczesne place zabaw pojawiają się nie tylko na nowych osiedlach, ale także w pobliżu starszych bloków i osiedli. Ważne jest przede wszystkim to, by wszystkie obiekty na terenie placu były skonstruowane solidnie i zgodnie z różnymi normami.

 

Punkty handlowo-usługowe

 

Zaletą otoczenia wymarzonego mieszkania są oczywiście ważne punkty handlowo-usługowe. Takie jak chociażby markety, apteki czy urzędy. Z drugiej strony nie powinny znajdować się one w bezpośrednim sąsiedztwie. Szczególnie wtedy, gdy pojawia się w ich pobliżu mnóstwo zainteresowanych. W cenie nie są na przykład mieszkania położone obok galerii handlowych, gdzie oprócz kupujących codziennie przewija się tam także mnóstwo samochodów.

 

Szkoła, praca, rozrywka

 

Im bliżej naszego miejsca zamieszkania znajduje się szkoła, praca czy miejsca, do których możemy udać się w celach rekreacyjnych, tym lepiej. Nie możemy oczywiście oczekiwać, że wystarczy przejść na drugą stronę ulicy, jednak najczęściej szukamy nieruchomości mieszkalnej w odległości mniej więcej kilku przystanków autobusowych czy tramwajowych od wymienionych wcześniej punktów. Na nowych osiedlach często znajdziemy tak zwane centra rekreacyjne, dzięki którym ?bez wychodzenia z domu? możemy pójść na basen czy na kręgielnię.

 

Bezpośrednie otoczenie

 

Tak zwane otoczenie bezpośrednie również okazuje się bardzo istotne. Popularnością cieszą się ogrodzone osiedla, ponieważ takie miejsca wzbudzają w nas poczucie bezpieczeństwa. Dobrze, gdy miejsce zamieszkania jest również monitorowane, ponieważ kamery i ochrona odstraszają potencjalnych włamywaczy.