• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Street workout - sport dla każdego

Moda na zdrowy styl życia panuje niepodzielnie od kilku sezonów. Każdy z nas pragnie wyglądać jak najdłużej młodo i zdrowo. Czy istnieją sprawdzone sposoby na zachowanie idealnej sylwetki przez długi czas? Jednym z nich są odpowiednie ćwiczenia gimnastyczne.

 Obecnie wybierać możemy z szerokiego spectrum form aktywności, od tych wykonywanych pod okiem wykwalifikowanych trenerów, aż po ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Dużym zainteresowaniem cieszą się domowe treningi funkcjonalne, a także wykonywane na zewnątrz ćwiczenia street workout. Oba rodzaje ćwiczeń przeznaczone są dla osób, które narzekają na brak wolnego czasu oraz pragną schudnąć bez zrujnowania swojego portfela. Ciekawe przykłady treningu funkcjonalnego znaleźć można w Internecie na ciekawych filmikach ukazujących interesujące konfiguracje ćwiczeń. Jeżeli jednak wolisz ćwiczyć na zewnątrz, idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie „trening uliczny”, czyli tak zwany street workout. Ćwiczenia te oparte na kalistenice wzmacniają kondycję ogólną, poprawiają gibkość i pozwalają lepiej nauczyć się własnego ciała. Jest to także idealny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. W ich towarzystwie z pewnością szybciej zmotywujesz się do ćwiczeń.

Jeżeli natomiast dopiero zaczynasz przygodę z doskonaleniem swojego ciała i czujesz, że ćwiczenia w samotności mogą nie przynieść spodziewanych efektów, być może warto pomyśleć o bardzo modnym ostatnio treningu crossfit? Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego trenera przeprowadzane są w specjalnie przygotowanych do tego rodzaju salach nazwanych crossfit box. Ćwicząc tam, masz pewność dobrze wykonywanych ćwiczeń, a także gwarancję, że szybko się nie znudzisz ponieważ każdego dnia czeka na ciebie inny, zupełnie nowy zestaw ćwiczeń, tak zwany WOD – workout of the day, który sprawi, że z chęcią będziesz pojawiał si na treningu i przekraczał swoje ograniczenia. Ten rodzaj ćwiczeń przeznaczony jest dla każdego, bez względu na to, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z dbaniem o własną sylwetkę, czy też są już na bardziej zaawansowanym poziomie, ponieważ każdy ćwiczy crossfit we własnym tempie, i pobija swoje osobiste rekordy.