• day-6-365-when-i-was-happy-to-hold-all-this-money-1_4
  • hole-1_4
  • splash-flickr-colors_4

Rodzaje okien dachowych Fakro

okna Fakro

Chcesz mieć pewność wybierając okna dachowe, że wybierasz dobrze? Postaw na okna Fakro. Zanim przejdziemy do opisuj poszczególnych typów okien, warto przybliżyć w kilku słowach historię i ścieżkę kariery firmy.

Można powiedzieć, że pomysł na powstanie firmy zrodził się już w latach sześćdziesiątych, w głowie małego chłopca, podczas zabawy na ciemnym strychu. Tym małym chłopcem był Ryszard Florek, późniejszy założyciel firmy Fakro. Firma pod obecną nazwą funkcjonuje od stycznia 1991 roku. Pierwsze okna Fakro, w 1994 roku pojechały do Holandii i na Słowację. Na dzień dzisiejszy można znaleźć je w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Przez wszystkie lata istnienia firma nieustannie podąża za trendami, używa wyłączeni najlepszej jakości materiałów i doskonali wykorzystywane techniki. To wszystko składa się na jej sukces. Wielokrotnie zostawała nagradzana w przeróżnych kategoriach. Do nagród, które otrzymała należą między innymi: Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Godło Promocyjne Teraz Polska, Wybitny polski eksporter, Budowlana Marka Roku, Jubileuszowy Orzeł Polskiej Stolarki, Top Design Award 2016 i wiele innych. Firma Fakro może poszczycić się pozycją lidera na światowym rynku okien dachowych. To tyle jeśli chodzi o samą firmę, przejdźmy teraz do charakterystyki poszczególnych modeli okien. 

1. Okna Fakro uchylno-obrotowe preSelect: posiadają możliwość uchylnego i obrotowego otwierania. Można uchylać je w zakresie od 0-35°, z kolei funkcja obrotowa umożliwia obrót o 180°, w połowie wysokości umiejscowiona jest zasuwka blokująca, która zapobiega niekontrolowanym ruchom okna, to z kolei znacznie ułatwia utrzymanie wewnętrznej, ale także zewnętrznej szyby w czystości. W tym miejscu znajduje się także przełącznik preSelect, który umożliwia szybką zmianę sposobu otwierania. Klamka ulokowana została w dolnej części okna, co zwiększa komfort jego użytkowania, poza tym wyposażona jest w dwa stopnie mikrouchylenia. Okna te w standardowej wersji dostępne są z energooszczędnym pakietem szybowym U3. Istnieje możliwość dopasowania do nich dodatkowych akcesoriów, takich, jak rolety, markizy itp.

2. Balkonowe okna Fakro. Dzięki niemu w kilka sekund możesz mieć balkon tam, gdzie dotąd go nie było. Wystarczy mieć okno balkonowe, a balkon powstanie sam. Jest ono podzielone na dwie części. Górne skrzydło uchyla się do góry, z kolei dolne wysuwa się do przodu, tworząc mini balkon. Po bokach zamontowane są barierki, dzięki który to innowacyjne rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Oba skrzydła wyposażone zostały w pakiety szybowe P5. Okno wykonano z drewna sosnowego najwyższej jakości, które zostało sklejone warstwowo, zaimpregnowano próżniowo i dwukrotnie pomalowane lakierem akrylowym w naturalnym kolorze. Ponadto okna Fakro zostały wzbogacone systemem topSafe, co sprawia, że są odporne na włamania. Okna te należy montować na dachach o kącie nachylenia nie mniejszym niż 35° i nie większym niż 55°

3. Superenergooszczędne obrotowe okna Fakro. Rama okna posiada poszerzone drewniane profile i aż pięć uszczelek, które zapobiegają stratom ciepła. Okno przystosowane jest do montażu na dachach o nachyleniu od 15° do 70°.  Zasuwka blokująca umożliwia swobodne mycie okna nawet od zewnętrznej strony.

4. Okno obrotowe Z-Wave. Przeznaczone jest do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 90°. Zostało wyposażone w centralkę, siłownik i transformator, co umożliwia zdalne sterowanie.    Możliwość otwierania i zamykania okna Fakro przy pomocy pilota znacznie zwiększa komfort jego użytkowania. Wystarczy przekręcić klamkę o 90°, by rozłączyć skrzydło z siłownikiem. Ponadto zostało ono wyposażone w czujnik deszczu, który automatycznie zamyka okno, kiedy tylko wyczuje pierwsze krople oraz nawiewnik V40P.